PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=126943}
7,4 5 293
oceny
7,4 10 1 5293
Gone in 60 Seconds
powrót do forum filmu Gone in 60 Seconds

aż do myjni, przy kręceniu filmu był używany ten sam mustang... Dziesiątki mniejszych lub większych kraks, ścięcie słupa, jazda w terenie, wątpię żeby dał radę jeden model. Ale zniszczenia w wozie wydają się to potwierdzać. Tak tylko pytam... Poza tym film świetny, stawiam przed remake'em, cały czas będąc pod wrażeniem.

ocenił(a) film na 9
Estranged

Niesamowity film...Scena pościgu 32 minuty...Jedyny minus to "uszkodzenia" Mach 1...aż żal tego samochodu...na pewno 60 sekund z 2000 roku było lepsze jeżeli chodzi o samochód...Ogólnie film godny uwagi..A propos Mach'a 1 z tego filmu to w bodajże 2000 roku widziałem go jak ktoś nim "palił gumę"...więc całkiem możliwe że nadal jest gdzieś ukryty...Ktoś może wie gdzie jest Mach 1???

evo2006

Eleanor wraz z młodszą kuzynką z remake'u odpoczywa po trudach filmowej kariery tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Petersen_Automotive_Museum

A co do pytania założyciela tematu - to był jeden i przez cały czas ten sam egzemplarz.

PS. Ścięcie słupa na tej autostradzie było prawdziwym niezamierzonym wypadkiem.

ocenił(a) film na 9
fidelxxx

rety... aż trudno uwierzyć, że fura po tylu przejściach jeszcze się z taką gracją kula :D

fidelxxx

chyba ze starszą koleżanką ;) żółta Eleanor to Mustang Fastback z '71 (to nie jest Mach 1! to przerobiony Fastback tak, żeby wyglądał jak Mach 1), a szara to Ford Mustang z '68 przerobiony tak, żeby wyglądał jak Shelby GT500 z '67 a następnie dopakowany przez Unique Performance ;)

ocenił(a) film na 8
Estranged

Po uderzeniu w słup na pewno nie pojechał dalej.Trafił w niego lewym przednim kołem i wbił sie z 20cm... Pózniej jednak widac,że jedzie dalej i koło ma na swoim miejscu,tylko błotnik został wgniecony... Nie obyło sie bez ingerencji mechaników :)

ocenił(a) film na 9
Masonaliasstonka

Halicki miał na składzie swoje złomowisko więc nie wykluczone że miał na składzie kilka takich Mach 1 :) pozatym pościg godny uznania.Ciekawostka, ten Mach 1 to tak naprawdę nie jest Mach 1 tylko zlepek kilku samochodów,jedynie karoseria pozostaje ta sama.W filmowym Mach 1 wykorzystano inne amortyzatory,skrzynie biegów i prawdopodobie wałek rozrządu, karoseria też została troszkę zmieniona jednak trudno te zmiany zauwarzyć.Wogóle Mach 1 nie był najszybszym samochodem i widać było jakie ma miękkie zawieszenie.Jednak bardziej mi się podobał niż Shelby GT500 ze Remakeu.Pełna nazwa samochodu to Ford Mustang Mach 1 302 :D

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

302 to tylko pojemność silnika, a nie model.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

O przperaszam ale w nazwie modelu był numer 302 tak samo jak w przypadku Forda Mustanga GT 320 z filmu Bullit.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Znam się na wozach i nie próbuj zaprzeczać.

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

Cytat z wikipedii:
"Manufacturer Ford Motor Company
Production 1971–1973
Assembly Dearborn, Michigan
San Jose, California
Metuchen, New Jersey
Valencia, Venezuela[1][2]
Body style 2-door hardtop
2-door sportsroof
2-door convertible
Engine 250 cu in (4.1 L) Thriftpower I6
302 cu in (4.9 L) Windsor V8
351 cu in (5.8 L) Cleveland V8
351 cu in (5.8 L) Cleveland V8
351 cu in (5.8 L) Cobra Jet V8
429 cu in (7.0 L) Cobra Jet V8
351 cu in (5.8 L) Boss V8
351 cu in (5.8 L) HO V8
429 cu in (7.0 L) Cobra Jet & Super Cobra Jet V8[44]
Transmission 3-speed manual
4-speed manual
3-speed automatic
Wheelbase 109 inches (2,800 mm)
Length 189.5 inches (4,810 mm)
Width 74.1 inches (1,880 mm)
Height 50.1 inches (1,270 mm)
Curb weight 3,560 pounds (1,610 kg)[45]"
Tak jak widzisz 302 to jedna z pojemności silnika. Nie wiemy jaka pojemność była w filmie.

jakubbuczynski

"Nie wiemy jaka pojemność była w filmie"
351 Cleveland

http://i.imgur.com/EqToj.jpg

fidelxxx

http://www.youtube.com/watch?v=s8C3mg7kE6k&t=5m

ocenił(a) film na 9
fidelxxx

Oto namacalny dowód na to że Mustang Mach 1 351 istnieje do dzisaj.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Ile czasu na to poświęciłeś? 3sek?

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

Mniej więcej. Na szczęście wiedziałem wcześniej, ale wiedziałbym, że stwierdziłbyś, że znasz się lepiej, więc wolałem przytoczyć jakieś źródło.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Bo znam się lepiej,od dziecka kocham samochody,i nie musiałeś się fatygować na wikipedię skoro to już wiedziałem/.

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

No tak, oczywiście znasz się lepiej. Tak się składa, że w tej chwili sprowadzam z USA takiego mustanga jak w filmie, więc mam prawo twierdzic, ze sie znam. Myśle, że nikt tutaj nie zna się lepiej, tym bardziej, że sam przed chwilą napisałeś, że 302 to tylko pojemność i nie zmienia modelu. A skoro jesteś takim znawcą, to pewno wiesz, że były wcześniejsze Mach 1, które nie przypomnają tego modelu. Więc teoretycznie nazwa tego modelu to 1971-1973 Mustang Mach 1.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Tak wiem że były modele nie podobne do Mach 1 czyli chodzi ci pewnie o Bossy 302 lub Mach 1 Fastbacki.Sprowadzasz z USA Mach 1? heh to posiadacz będzie bardzo szczęśliwy, było mi tak odrazu powiedzieć.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

A morzna wiedzieć w jakim kolorku jest to sprowadzane Mach 1? strzelam, żółty z czarnym pasem jak w filmie czy czerwony jak w James Bondzie?

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

obecnie rozmawiam z firmą zajmującą się sprowadzaniem o tym modelu: http://www.classiccarliquidators.com/classic-cars/1971/ford/mustang-fastback/1F0 2F169083 ale to nie jest jeszcze pewne

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Pffff i tak się z tobą nie zgodze.

McFlyPL

Bullitt jeździł Mustangiem 390 GT 2+2 Fastback z 1968.

ocenił(a) film na 9
fidelxxx

Oh sorki mój błąd,popierzyło mi się.Mustang GT 2 Fastback 390 mój błąd,ale kolega powyrzej raczej nie ma znajomości z mustangami.

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

(pisze się "powyżej") jak widzę ugodziłem twoją wiedzę, skoro teraz będziesz twierdził, że nie mam pojęcia o mustangach. Jakbym nie miał, to na samym początku nie podważyłbym twojej wypowiedzi, bo nie miałbym pojęcia czym jest numer 302. Czy charger 1970 440 jest innym modelem niż charger 1970 383 według ciebie? Ale ponieważ teraz będziesz się znowu rozpisywał jak nie mam o tym pojęcia, a ty masz racje, to od razu mówie, że nie chce mi się dalej dyskutować z ludzmi, którzy zawsze mają racje a inni są debilami.

ocenił(a) film na 9
jakubbuczynski

Zrozum że 302 to pojemność silnika i nie zmienia mimo to modelu pojazdu bo to tylko numer!.Nie będę się rozpisywał tylko odrazu ci powiem żebyś na przyszłość nie poprawiał poprawnej nazwy pojazdu.

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

Właśnie o to mi chodziło. Model to Mustang Mach 1, a 302 to tylko jedna z pojemności silnika.

ocenił(a) film na 9
fidelxxx

Tylko że ty to pewnie z wikipedi wyczytałeś a ja polegam na swojej pamięci i mi się numerki popierzyły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones