PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681377}

Litewski przekręt

Redirected
6,0 10 441
ocen
6,0 10 1 10441
3,2 4
oceny krytyków
Litewski przekręt
powrót do forum filmu Litewski przekręt

solidny klip

ocenił(a) film na 7

Ameryki reżyser tu nie odkrywa, ale bierze co lepsze z ducha Tarantio czy Richiego i wychodzi mu z tego całkiem sprawne kino. Akcja brawurowo, ale z pomysłem zasuwa bez żadnych wybrzmień czy przestojów, dialogi na poziomie, do tego kilka kapitalnych i konsekwentnie poprowadzonych pomysłów (kaloryfer, perypetie sygnetu), a wszystko w formie mocnej satyry i na tyle wyolbrzymione, że trzeba być mocno nietęgim na humorze, żeby się obrażać za "niepoprawność" (bo jedzie po Polakach, Litwinach, mieszkańcach wsi czy gejach).

ocenił(a) film na 6
ciemniak

Tarantino to ja jednak tutaj nie widze.

ocenił(a) film na 7
GTRcreative

A Richiego widzisz?

ocenił(a) film na 6
ciemniak

Nie oglądałem żadnego jego filmu także nie wiem.

ocenił(a) film na 7
GTRcreative

Może zainteresuje Cię "Przekręt" albo "Porachunki". Cóż, dla mnie pokrewieństwo Tarantino -> Richie -> "Litewski przekręt" jest dość wyraźne, ale wiadomo, każdy różne rzeczy widzi.

ciemniak

no właśnie, zgadzam się Tarantino czy Richie tam nie ma :D rozśmieszyłeś tym porównaniem :)

ocenił(a) film na 8
Anastazijka

Guya tam nie ma? Wy tak na serio? Dżizas!

ocenił(a) film na 8
ciemniak

Richie jak sie patrzy.
Tylko z tym kaloryferem mam dylemat, abstrahujac od inspiracji tworcow.
Czy wycieczony czlowiek moze przeplynac wplaw rzeke, przykuty przegubem do 4 -zebrowego kaloryfera?
Wiem czepiam sie, kieruje mna czysta ciekawosc, czy to wykonalne?

ocenił(a) film na 7
tankreds4

Ja sobie regularnie pływam po rzece z kaloryferem przykutym do ręki także jest to jak najbardziej możliwe, chociaż jest ciężko nie ukrywam. :)

ocenił(a) film na 6
ElektronicznyMorderca

Nie zapominaj o postrzale w bark... Bo jeśli pływasz bez przestrzelonego lewego barku, no to masz łatwiej niż facet w filmie :)

ocenił(a) film na 7
kawakao6

O kurde tu mnie zagiąłeś... o barku nie pomyślałem ,chociaż w sumie to i tak nie mam giwery więc z tą raną postrzałową może być problem.

ocenił(a) film na 8
ElektronicznyMorderca

Często gęsto filmowe motywy są inspirowane życiem, chociaż na pierwszy rzut oka cos wygląda na bezsprzecznie abdurdalne. Rosyjski you tube nie takich posiadal. Rola Leosia w Zjawie tez jest ,,based on true event,, (Serio, wystarczy na szybko w Wiki zyciorys pana Glassa zbadać.) Pod wplywem zastrzyku adrenaliny i dopaminy z realną grozbą śmierci, Homo sapiens potrafi przekraczać ograniczenia organizmu. Ale masz racje to było głupie pytanie w tym miejscu. No i nie powinien na nie odpowiadac pieprzony terminator

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones